İstanbul İl Başkanlığı

19 Mayıs'ta Bir Kez Daha Söylüyoruz; Gençliğe Borcunuz Var! 19 Mayıs'ta Bir Kez Daha Söylüyoruz; Gençliğe Borcunuz Var!

19 May 2022

İl Başkanımız Dr. Erhan Erol, İlçe Başkanları, İstanbul’un 39 ilçesinden gelen İlçe Gençlik teşkilatımızın katılımı ile DEVA Partisi İstanbul Gençlik Çalışmaları Başkanlığı olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkulu bir şekilde kutladık.

İlçe Gençlik Başkanlarımızın konuşmasının ardından İl Gençlik Çalışmaları Başkanımız Ömer Kaya özetle aşağıdakileri kaydetti;

"19 Mayıs, Gençlik ve Spor Bayramı olmanın ötesinde Bir Umut ve Mücadele Bayramıdır.

19 Mayıs yeniden başlamanın bayramıdır.

Her şey bitti denilen bir anda,

Artık kaybettik denilen bir zamanda,

19 Mayıs Atatürk ve silah arkadaşlarının, dedelerimizin, bu Büyük Millet'in daha bitmedi, biz yeni başlıyoruz dediği bir Umut Bayramıdır.

Bugün de milletin ümidi kırılma noktasına gelmiş, vazgeçenler bırakıp gidenler olmuş ama bir yandan bu milletin tarihinde her zaman olduğu gibi Teşkilatlanan işte burada bulunan DEVA Gençliği, DEVA teşkilatları gibi mücadele edenler de var. Her zaman olduğu gibi bu günlerin de üstesinden geleceğiz."

Gençliğin DEVA'sı Hazır sloganlarıyla biten konuşmanın ardından,

İl Başkanımız Dr. Erhan Erol, uzun zamandır sahalarda faaliyet gösteren İstanbul Gençlik teşkilatlarına teşekkür etti ve özetle konuşmasını şu sözlerle tamamlandı.

" Buradaki konuşmalarda birçok Genç arkadaşımız ülkemizdeki büyük sorunlara değindi. Sığınmacılar, Ekonomi, Hayat pahalılığı, eğitimdeki yetersizlik gibi sorunlarımız var. Burada bulunan tüm arkadaşlarımdan aldığım enerji ve partimizin kadrolarına olan güvenle söylüyorum, Deva Partisi tüm bu sorunların çözüm odağıdır. Genel Başkanımız Ali Babacan liderliğinde bu sorunların da inşallah hep birlikte üstesinden geleceğiz. Ülkemizi inatla geriye götürmek isteyenler var. Siz bunun mümkün olamayacağını buradaki tüm gençler olarak gösterdiniz. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Milli Kurtuluş Mücadelesini başlatan Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu uğurda şehit ve gazi olan silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum."

İstanbul'un Devası Erhan Başkan sloganlarına karşılık İstanbul'un DEVA'sı sizlersiniz sevgili gençler diyerek konuşmasını noktaladı.

Gençliğe Borcunuz Var panosunda birçok partili genç ve Beşiktaş Meydanı’nda bulunan vatandaşlar ülkemizde yaşanan sorunlara yönelik tepkilerini yazılı olarak dile getirdi.

  • İLGİLİ ETİKET:
  • #19 MAYIS MESAJI
  • #GENÇLIĞIN DEVA'SI HAZIR

SONRAKİ HABER

Başakşehir’in DEVA’sı Hazır

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

19 May 2022